Çalık Enerji

Çalık Enerji olarak kurulduğumuz 1998 yılından bu yana farklı coğrafyalarda gerçekleştirmekte olduğumuz başarılı anahtar teslim taahhüt operasyonları projeleri ile dünyanın önde gelen enerji şirketleri arasında yer almaktayız.

Öne Çıkanlar

 • Trablus 1320 MW Güney Basit Çevrim Elektrik Santrali’nin Temel Atma Töreni Libya’da Gerçekleştirildi

  06/09/23

 • Çalık Enerji olarak, B serisi finansman turu kapsamında Starfire Energy Inc. şirketine yatırım yaptığımızı bildirmekten mutluluk duyarız.

  13/06/23

  Çalık Enerji, Starfire Energy Inc’e Yatırım Yaptı

  Çalık Enerji olarak, B serisi finansman turu kapsamında Starfire Energy Inc. şirketine yatırım yaptığımızı bildirmekten mutluluk duyarız.

  13/06/23

 • Türk oyuncu Çalık Enerji için ING tarafından çıkarılan ve SACE tarafından taahhüt edilen kredi, İtalyan teknolojilerinin ve makinelerinin üçüncü ülkelerdeki enerji projelerinde kullanılmasını destekliyor.

  30/05/23

  SACE, ÇALIK ENERJİ VE ING: TÜM DÜNYADA İTALYAN TEKNOLOJİLERİ KULLANILARAK GERÇEKLEŞTİRİLEN ELEKTRİK VE YENİLENEBİLİR ENERJİ ÜRETİM PROJELERİNİN DESTEKLENMESİ AMACIYLA 40 MİLYON € DEĞERİNDE BİR ANLAŞMA YAPTI

  Türk oyuncu Çalık Enerji için ING tarafından çıkarılan ve SACE tarafından taahhüt edilen kredi, İtalyan teknolojilerinin ve makinelerinin üçüncü ülkelerdeki enerji projelerinde kullanılmasını destekliyor.

  30/05/23

 • Çalık Enerji ve Gulf Cooperation Council Interconnection Authority (GCCIA), Irak’ta yer alan Al-Faw Trafo Merkezinde Hibrit GIS içeren projesi için imza törenini gerçekleştirdiler.

  24/05/23

  Çalık Enerji ve GCCIA İlk Projeleri İçin İmza Töreni Gerçekleştirdi

  Çalık Enerji ve Gulf Cooperation Council Interconnection Authority (GCCIA), Irak’ta yer alan Al-Faw Trafo Merkezinde Hibrit GIS içeren projesi için imza törenini gerçekleştirdiler.

  24/05/23

 • Çalık Enerji, Mitsubishi Corporation ve Sürdürülebilirlik Adımları Derneği tarafından ortaklaşa yürütülen Enerjik Okullar Faz II Projesi’nin seminerleri ve atölye çalışmaları Amasya ve Malatya’dan sonra Samsun’da düzenlenen etkinlik ile tamamlandı. 

  27/01/23

  Enerjik Okullar Faz II Projesi 1000’den fazla meslek lisesi öğrencisine ulaştı

  Çalık Enerji, Mitsubishi Corporation ve Sürdürülebilirlik Adımları Derneği tarafından ortaklaşa yürütülen Enerjik Okullar Faz II Projesi’nin seminerleri ve atölye çalışmaları Amasya ve Malatya’dan sonra Samsun’da düzenlenen etkinlik ile tamamlandı. 

  27/01/23

 • Çalık Enerji, Mitsubishi Corporation ve Sürdürülebilirlik Adımları Derneği’nin, meslek lisesi öğrencilerinin sürdürülebilirlik, iklim değişikliği, yenilenebilir enerji ve teknoloji konularında farkındalıklarını artırmak amacıyla Enerjik Okullar Faz II Projesi 13-14 Aralık tarihlerinde Malatya’da gerçekleştirildi. Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün katkıları ve İnönü Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen Proje ile Malatya’da 400’den fazla öğrenciye ulaşıldı. Proje kapsamında gerçekleştirilen fiziki toplantılar ile toplamda 1000, dijital kanallar aracılığıyla on binlerce meslek lisesi öğrencisine ulaşılacak.

  16/12/22

  “Enerjik Okullar Faz II Projesi”nin İkinci Ayağı Malatya’da Meslek Lisesi Öğrencileri İle Gerçekleştirildi

  Çalık Enerji, Mitsubishi Corporation ve Sürdürülebilirlik Adımları Derneği’nin, meslek lisesi öğrencilerinin sürdürülebilirlik, iklim değişikliği, yenilenebilir enerji ve teknoloji konularında farkındalıklarını artırmak amacıyla Enerjik Okullar Faz II Projesi 13-14 Aralık tarihlerinde Malatya’da gerçekleştirildi. Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün katkıları ve İnönü Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen Proje ile Malatya’da 400’den fazla öğrenciye ulaşıldı. Proje kapsamında gerçekleştirilen fiziki toplantılar ile toplamda 1000, dijital kanallar aracılığıyla on binlerce meslek lisesi öğrencisine ulaşılacak.

  16/12/22

 • “Enerjik Okullar Faz II Projesi” Amasya’da Meslek Lisesi Öğrencileri İle Buluştu

  25/11/22

  “Enerjik Okullar Faz II Projesi” Amasya’da Meslek Lisesi Öğrencileri İle Buluştu

  “Enerjik Okullar Faz II Projesi” Amasya’da Meslek Lisesi Öğrencileri İle Buluştu

  25/11/22

 • Çalık Enerji Angola’da Elektrik İletim Hattı ve Trafo Merkezleri Projesi İmzaladı

  16/11/22

  Çalık Enerji Angola’da Elektrik İletim Hattı ve Trafo Merkezleri Projesi İmzaladı

  Çalık Enerji Angola’da Elektrik İletim Hattı ve Trafo Merkezleri Projesi İmzaladı

  16/11/22

 • Irak’ta yer alan West Qurna-2 Projemiz, kazasız olarak 500 insan-saat çalışma başarısına ulaştı.

  23/05/22

  West Qurna-2 Projemiz Kazasız 500.000 İnsan-Saat Çalışma Başarısına Ulaştı

  Irak’ta yer alan West Qurna-2 Projemiz, kazasız olarak 500 insan-saat çalışma başarısına ulaştı.

  23/05/22

 • Irak’ın Bazyan Bölgesi’nde yer alan 505 MW kapasiteye sahip Bazyan Basit Çevrim Elektrik Santrali Projemiz’in önemli kilometre taşlarından olan GTG-2 ve GT-2 temel üzeri yerleştirmeleri 05.04.2022 tarihinde tamamlanmıştır.

  11/04/22

  Bazian-2 Basit Çevrim Elektrik Santrali Projemizde GTG-2 ve GT-2 On-Base İşlemleri Tamamlandı

  Irak’ın Bazyan Bölgesi’nde yer alan 505 MW kapasiteye sahip Bazyan Basit Çevrim Elektrik Santrali Projemiz’in önemli kilometre taşlarından olan GTG-2 ve GT-2 temel üzeri yerleştirmeleri 05.04.2022 tarihinde tamamlanmıştır.

  11/04/22

Kurumsal

Videolar